Můj příběh

Ahoj, jsem Adam a jsem táta dvou dětí. Když se tomu prvnímu moc nechtělo mluvit, hledali jsme, jak bychom mu mohli pomoct. Večer jsme mu četli pohádky, byli jsme u logopedky, hráli si, ale nic moc nefungovalo. Zkoušeli jsme i různé dětské edukační aplikace, ale žádná se mi nelíbila.

Jak to? Vždyť aplikací jsou mraky! Co by taková appka měla umět, aby se Štěpi konečně rozkecal? Sepsal jsem si pár bodů, co bych od appky pro své děti chtěl:

  • Mluví česky. 
  • Dává smysl. Žádné bezduché klikání nebo koukání na videa. Když už dám dítěti do ruky tablet, nesmí z toho zblbnout!
  • Umožňuje přidávat vlastní obrázky a zvuky. Dětem se líbí věci, které znají, a víc je to baví.
  • Maximálně využívá přidaný obsah. Když už věnuju čas nahrávání, tak ať nejsem limitovaný jedinou aktivitou!
  • Má jednoduché ovládání. 
  • Je hezká a bez otravných reklam. 

Hledal jsem takovou edukační dětskou appku, ale žádná to neuměla všechno. A protože jsem programátor, začal jsem jednu po večerech kutit sám.

Trvalo dlouho, než jsem první prototyp ukázal kamarádům, ale jejich reakce mě přesvědčily, že na tom mám zamakat. Bylo to hodně práce. Bavil jsem se s logopedy, učitelkami a psychology, testoval s rodiči i dětmi, několikrát jsem změnil vzhled, funkce i jméno, ale nakonec do sebe všechno zapadlo.

Appku jsem pojmenoval Edudadoo. Vyhrála to složenina slov “edukační” a mé přezdívky “dadoo”, kterou mi vymyslel syn Štěpi. Navíc někde po cestě vlezly do appky ušaté příšerky, kterým jsem začal říkat “Edíci”, a tak bylo definitivně rozhodnuto!

Od začátku jsem chtěl co nejvíc propojit virtuální svět appky se světem reálným. Ale jak to udělat pěkně? Rozhodl jsem se dát uživatelské fotky do kontrastu s kreslenou grafikou appky. Je tak na první pohled vidět, kde se barevný svět Edíků mění v realitu. O to víc, že všechno kreslím ručně na papír. Pastelky a fixy mám mnohem rači, než dneska všudevlezlou vektorovou grafiku. A taky je kreslení bez tlačítka “zpět” dobrodružnější. :)

Věřím, že s partou zvědavých Edíků toho ještě hodně zažijeme! Už teď vylézají z appky ven jako plyšáci, nebo v pohádkáchomalovánkách!